Tagasivaade Derbyle

Huh ! Seljataga see hullumeelne ettevõtmine ongi. Tunne on siiani ärev. Võistluseelseks päevaks olime kokku ajanud hea meeskonna, kellega andsime terve päeva jooksul veel võistlusväljakule ja soojendusväljakule viimase lihvi- sisuliselt öötundideni. Ometi tundusid need just need asjad, mis on väikesed ja peaks ruttu valmis saama, aga tegelikult osutusid päris ajamahukaks. Viimasena sai veel rada üle mõõdetud ja siis sõitsime koju, et hobused võistluspaigale ära tuua. Õnneks oli koht, kus sai neid hoida.

Otseloomulikult ei saanud eelneval õhtul korralikku und ja passisin ülevalt sisuliselt kella üheni öösel. Hommikul aga oli äratus juba kell 6. See oli küll väga raske tõusmine. Samuti ei läinud hommikul söök alla ja üleüldiselt olin väga väsinud ent väga põnevil.
Võtikmetsa kohale jõudes hakkasid ka hobused vaikselt saabuma. Hullumaja oli see, et gps koordinaadid saatsid inimesed veidi valesse kohta millegipärast, aga õnneks oli asi ainult tõkkepuu taga ja selle sai lahti teha.

Kohutav närv tekkis sisse siis, kui võistlejad hakkasid stardiks valmistuma. Õnneks oli meil organiseeritus päris heal tasemel ja kõik sujus väga ladusalt. Ainus, mille pidime ümber arvutama, olid normiajad. Võistlejad olid paremal tasemel kui me oskasime oodata.  Üldine tagasiside oli enamasti positiivne ja tore. Mõnele nüansile juhiti tähelepanu, ent need olid väikesed asjad.

Rajad said päris heal tasemel. Ponide sõidus juhtus rohkem tõrkumisi ja väljalangemist. Sellest oli pisut kahju. Kui väikeste sõidus elasid kaasa igale õnnestumisele, siis avatud klassi sõite oli väga põnev jälgida. Rada hakkas kahe tavatakistusega, millele valdav enamus läks suure hooga kohe peale ja sealt tuli palju karistuspunkte. Just see moment, kus oleks saanud hobuse endale “pihku” sõita ja siis heas tempos rada jätkata. Endale oli see väga suureks mõistmiskohaks, mis andis teadmisi jällegi juurde. Kuid ratsanikud ja hobused olid enamasti tõeliselt heas vormis ja rajad neile täiesti jõukohased. Rada toimis nende käes hästi.

Lõpetuseks võin öelda seda, et inimesed avaldasid soovi uueks võistluseks !

 

võistlus 41-45.JPG

Varsti peaks avalikkuse ette tulema rohkem pilte. Hetkel aga peate leppima minu hobuse pildiga 🙂 .

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s